Akiket dús szempillákkal áldott meg a természet, könnyen beszélnek. Nekik elég egy szempillaspirál, ami szép sorba rendezi és színnel tölti meg a pillákat és máris ragyognak a szemeik. De mi van azokkal, akiknek soha nem volt elég szép, hosszú és dús pillasoruk és az idő előre haladtával az a kevés is kezd megkopni. Tombor Sarolta smink- és bőrápolási tanácsadó segítségével most a pilláinkat vesszük górcső alá.
FELEJTSÜK EL A MŰSZEMPILLÁKAT!
Kriszta: Ezzel a jótanáccsal kezdi beszélgetésünket Saci. Válaszként csodálkozó szemekkel nézek rá a laptopom képernyőjéről a ZOOM beszélgetésünk alatt. Miért? Nekem kifejezetten szép emlékeim vannak a műszempillákról, amikor fotózások alkalmával szakértő kezek ügyesen beillesztettek néhány extra szálat a szempilláim közé. A hatás elképesztő volt: sokkal nagyobbnak tűntek a szemeim, megnyílt a tekintetem. Persze a hétköznapokban nem csinálnám végig a műszempilla felhelyezésének maceráját, és valószínű csodálkozva néznének rám az utcán az emberek, ha hatalmas szempillákkal smink nélkül, kényelmes szabadidő ruhában ugranék le a sarki boltba kifliért.
Saci: A műszempillákat a bőrünkhöz ragasztjuk egy rugalmas ragasztóval, amely így lehetővé teszi, hogy a szemhéj tartsa és emelje a műszempillákat, így gyönyörűen nyitja és emeli a tekintetet. Nemhiába ez a trükk a világ összes dívájának titkos fegyvere. A szempillahosszabbítás során viszont, a "vendégpillák" teljes súlya a szempillákra nehezedik. Ezt az extra súlyt a szempillatartó mikronizomzat nem képes tartani, ezért a pillák lekonyulnak és ahelyett, hogy kinyitnák a tekintetet, valójában elnehezítik, lezárják, elfárasztják. Úgyhogy, ha amúgy is ritkul a szempillaállományunk, ne húzkodjuk, tépkedjük, nyúzzuk tovább a pilláinkat, nem aggassunk rá súlyokat. Vigyázunk rájuk!
Ápoljuk a pilláinkat!
A szempillák meghálálják a törődést, töredezett pillák esetén használjunk szempillaápoló készítményt, ami nemcsak regenerálja, erősíti a pillákat, de a növekedésükre is hatással van. A drogériákban többféle márka közül választhatunk. Saci a Lancome Cils Booster Lash Serum szempillaregeneráló szérumjára esküszik, a használat után az eredmény tényleg jól látható.
Szempillaspirálok – velük is lehet varázsolni
Dúsító, göndörítő, hosszabbító… Minden problémára találhatunk megoldást. Könnyen el lehet veszni a szempillaspirálok hatalmas kínálatában, főleg, ha nem annyira járatos az ember a sminktermékek világában. Íme Saci néhány gondolata a szempillaspirálokról:
A szempillaspirál kiválasztásánál két dolgot kell figyelembe venni. Először a saját szempilláink minőségét (hosszú, rövid, vékony vagy vastag pilláink vannak-e), másodszor azt, hogy milyen végeredményre vágyunk (természetes hatás, hosszú, de különválasztott pillák, esetleg dús és hosszú vagy műszempilla hatás).
A szempillaspirálok festékanyaga minél folyékonyabb, annál vékonyabb pillákat eredményeznek, minél sűrűbb a festékanyaguk, annál vastagabban tapadnak a pillákra, vagyis az előbbi szépen hosszabbít és szétválaszt, még az utóbbi inkább dúsít és hosszabbít.
Én minden szemszínhez a fekete spirált szeretem. Ha színes spirált választok, azt a smink stílusa indokolja, nem a szem színe. Nyilván a barna szín árnyalatai a legtermészetesebbek, az élénk lilák, zöldek, kékek pedig nagyon vidámak, gyermekrajz szerűek, bohókásak, komolytalanok.
Sokan szeretik felvitel előtt jól belepumpálni a spirál keféjét a festéket tartalmazó részbe, de ezzel csak azt érjük el, hogy a tubusba levegő kerül, így a festék hamarabb beszárad, csomósodik. Figyelni kell rá, hogy a spirált ne használjuk szabad levegőn vagy huzatban, mert így is túl hamar kiszárad.
A szempillaspirálokat, felbontás után három hónapig szabad használni és nagyon kell vigyázni, hogy semmi idegen anyag ne kerüljön bele. Ha kezd kiszáradni, nem vizezgetjük, hígítgatjuk, mert komoly szemészeti fertőzéseket okozhatunk vele.
Kedvenc trükköm, hogy a spirálkefét cikk-cakk irányban mozgatom, így sokkal könnyebb szétválasztani és teljes felületen befedni a pillákat.
Fotó: Pixabay
Comments